ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4898 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Červnová výstava obrazů malíře Jiřího Musila v budějovickém rozhlase

0 Redakce PLAY.CZ 3.6.2013

Výstavní prostor Českého rozhlasu České Budějovice nabídne v červnu 2013 výstavu malíře Jiřího Musila nazvanou Nenasytný štětec. Přijďte si prohlédnout jak autorské abstraktní obrazy, tak i kopie starých renesančních mistrů a impresionistů.  Navštívit ji můžete v ulici U Tří lvů 1 v pracovních dnech v době mezi 9. a 18. hodinou. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v pondělí 3. června v 16 hodin.

Jiří Musil pochází z Českého Krumlova. V dětství navštěvoval tamní základní uměleckou školu pod vedením akademického sochaře Stanislava Zadražila, na poli výtvarném se dále zdokonaloval na Střední odborné škole výtvarné v Praze. Dvakrát se neúspěšně pokoušel dostat na Akademii výtvarných umění v Praze, dlouhá léta pak pracoval v papírnách ve Větřní.

Hlavním koníčkem Jiřího Musila jsou toulky českou přírodou. Prošel skoro celé Čechy a nachodil tisíce kilometrů. Vždy se citlivě rozhlížel okouzlen velkým rámcem vzdálených horizontů nebo naopak detaily blízkého okolí. Jeho tvorba krystalizovala několik let pomalu sycena podněty z přírody a hudby.

Jen za poslední tři roky Jiří Musil namaloval několik desítek figurálních obrazů inspirovaných díly evropských středověkých mistrů a mnoho autorských abstrakcí. „Troufám si říci, že podobná inspirace se objevuje u asi nejslavnějšího českého malíře 20. století Františka Kupky. Také jsem věnoval jeho poctě jeden můj obraz,“ dodává Jiří Musil.

Název výstavy Nenasytný štětec podle autora koresponduje s touhou nepatrně se dotknout rozsáhlého bohatství, jaké vytváří sama matka příroda.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Obrazy Jiřího Musila 01

Obrazy Jiřího Musila 02

Obrazy Jiřího Musila 03

Poslouchejte ČRo České Budějovice online