ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10971 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

CB DěDOWS zahrají country v netradičním kabátě

0 Redakce PLAY.CZ 25.2.2013

Ve středu 27. února od 19 hodin vystoupí ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 country skupina CB DěDOWS. Obecné označení „country“ není úplně nejpřesnější, protože v jejich hudebním repertoáru jsou skladby bluegrassové i swingové, country písně, klasická tvorba trampská i folková.

CB DěDOWS poprvé oficiálně vystoupili v roce 1999 na country bálu v pověstné hospodě ve Věžovaté Pláni, kde se schází jádro jihočeských countryových hudebních skupin. V současné době má kapela celkem šest členů. Nejstarší a nejzkušenější člověk v kapele je Jan Jakeš (saxofon, housle, zpěv), který je autorem hudby k většině skladeb z repertoáru. Své bohaté muzikantské zkušenosti uplatňují v kapele dále Jan Paraniak (kytara, zpěv), Eva Burianová (sólový zpěv), Patricie Sýkorová (banjo, foukací harmonika, zpěv), Láďa „Brtník“ Tvrzický (basa, zpěv) a Jan Kuliš (kytara, banjo, zpěv).

Méně typické nástrojové obsazení a široké zkušenosti členů kapely i jejich hudební cítění umožňují relativně velmi široký žánrový záběr. Významnou a rozhodně zajímavou část repertoáru skupiny tvoří dnes už také tvorba vlastní, kdy jednotlivé skladby pocházejí převážně z dílny autorské dvojice Jan Jakeš (hudba) a Eva Burianová (text).

Vstup na koncert je volný, místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1 hodinu před začátkem.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online

OLYMPUS DIGITAL CAMERA