ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7096 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Breakbeat Conference a Shadowbox v novém

0 Redakce PLAY.CZ 25.5.2012

Počátkem května čekají nedělní podvečery na Radiu 1 programové změny. Po mnoha letech končí pořad Air Sofa, který pravidelně představoval DJ osobnosti české scény, pod taktovkou jednoho ze zakladatelů Radia 1, Stanislava Zimy. Do věčných rozhlasových lovišť se odebere i mladší bratr Air Sofa, pořad Na Sever, který uváděl Jirka Šteffl.

Všechno zlé je však pro něco dobré, a tak s radostí oznamujeme, že pořady Breakbeat Conference a Shadowbox budou rozšířeny o hodinu! Nedělní podvečery od 18 do 20 hodin tak vždy budou v duchu zlámaných beatů, jednou rychleji, podruhé pomaleji.

Pořad Breakbeat Conference již před časem převzala osvědčená DJ dvojka KapSak, neboli Kaplick a Saku. Oba pánové zároveň pečují o web breakbeat.cz, pravidelně pořádají parties se známými zahraničními hosty, jsou organizátory festivalu Soundfeer a na české scéně patří k absolutní špičce v oboru středně rychlých zlomenin. Zde je jejich vlastní představení nové podoby Breakbeat Conference:

Dámy a pánové, dovolte, abychom Vám představili Breakbeat Conference v novém a větším kabátě. Dosavadní šedesátiminutovka jednou za čtrnáct dní se nám totiž znásobí na sto dvacet minut. Polovina bude stále plná breakbeatových novinek, ovšem v té druhé se dostanou ke slovu hosté, jejich mixy nebo profily. Abyste se lépe orientovali, trochu to rozepíšeme:

– šedesát minut breakbeatových novinek
– rozhovor s domácím či zahraničním producentem / DJem nebo jeho profil (popřípadě profil labelu)
– DJ set některých hostů
– hudební pozvánky na nadcházející breakbeatové akce
– historické okénko (významný track z minulosti, ale někdy i celý blok vysílání)
– z českých luhů a hájů aneb pošlete nám svůj track a máte šanci být v éteru (odkazy posílejte na [email protected] nebo přes Dropbox na Soundcloudu)
– dva poslední díly BBC na Soundcloudu k poslechu http://soundcloud.com/breakbeat-conference-r1
– informační kanál na Facebooku https://www.facebook.com/pages/BreakBeat-Conference/340025387100, kde naleznete playlisty nebo třeba youtube videa s novinkami, které zazněly i zazní
– rozšířené profily a záznamy setů na breakbeat.cz

V prvním rozšířeném vysílání 6. 5. od 18.00 přivítáme váženého hosta, kterým je DJ Czech (http://soundcloud.com/dj-czech). Povídat si budeme o jeho dvacetileté DJské kariéře i o tom, jak se dá hraním uživit. Následně ve studiu zamíchá půlhodinový set.

Breakbeat není styl pro masy a ani není součástí nějakého trendu dnešní doby, proto jsme moc rádi, že můžeme skrze Radio 1 ukázat, že se v něm stále děje dost zajímavého. Bez breakbeatu si to totiž představit nedokážeme.

Těšíme se na vlnách 91,9 každou druhou neděli od 18:00.

Kaplick&Saku

Personální změny se ale týkají i pořadu Shadowbox. Během května se posluchačům představí nová posila našich moderátorských šiků, a sice DJ Rudeboy. Ten časem vystřídá v Shadowboxu Nitrouse, který stejně jako StanZim přesunuje svoje síly směrem k projektu Volnej Průběh. Ten se soustředí na autonomic d’n’b a můžete jej na 91,9 FM slýchat každou první sobotu v měsíci od 22 hodin.

Našeho nového kolegu Rudeboye můžete za gramofony vídat někdy od přelomu let 2004 a 2005, kdy začal s hraním a pořádáním menších akcí v Praze. Ačkoliv škatulkáři jej povětšinou zařazují do deepové přihrádky, v jeho setech můžete slyšet téměř všechny myslitelné polohy drum’n’bassu. V poslední době se navíc jeho hudební pole rozšiřuje až někam ke 110-140 BPM (dubstep, electro, breakbeat a další styly). Nejen díky této variabilitě si již zahrál na nesčetných akcích po celé České republice, s bagem se podíval do Londýna, Vídně, na Kypr a několikrát na Slovensko. Rudeboy je také občasným redaktorem a fotografem Shadowboxu, od roku 2011 můžete na vlnách Rádia Shadowbox slýchat Podcast na bodu mrazu, který připravuje spolu s M4Y4. Kromě DJingu je Rudeboy také label designérem německých značek Blu Saphir a Sync:Saphir a Kubatkova vydavatelství Beyond Belief.

www.shadowbox.cz/rudeboy
be.net/rudolfmatejcek
facebook.com/rudeboyshdbx

Pánové nově slibují v Shadowboxu tato zlepšení:

– drum’n’bassové novinky rozdělené na novinky ze zahraničí, novinky od českých producentů, partylist, soutěž, případně rozhovor s hostem
– nové rubriky: něco z historie drum’n’bassu, tématický profil producenta nebo labelu, guestmix
– v poslední době se vytratila možnost poslechu Shadowboxu ze záznamu, to bychom chtěli vrátit přes kanál na Mixcloudu

Pořady Shadowbox a Breakbeat Conference můžete počínaje květnem naladit vždy v neděli od 18 do 20 hodin. Věříme, že tyto pořady se s novým obsazením a formátem zařadí mezi leadery a špičku evropských žánrových relací, kam se svou tradicí a profesionalitou moderátorů právoplatně patří.

Začínáme s Breakbeat Conference 6. 5. v 18 hodin.

www.radio1.cz
www.radio1.cz/shadowbox
www.radio1.cz/breakbeat

Poslouchejte Radio 1 online