ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11629 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Benešovského Dark Side Of The Moon v Bílině

0 Redakce 17.1.2012

Dosud sedmkrát nabídlo hudební seskupení kolem Filipa Benešovského v České republice unikátní show skupiny Pink Floyd – The Wall. Naposledy ve vyprodané pražské O2 areně v roce 2009 za účasti výjimečných hostů, jako jsou Michal Malátný, Jan Neckář, Radim Hladík, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun nebo syn Rogera Waterse – Harry. Historie tohoto projektu však sahá až do roku 2002.

Během doby došlo i na realizaci dalších skladeb britské legendy a také k nastudování jednoho z nejzásadnějších rockových  alb historie – Dark Side of the Moon. S touto myšlenkou přišli bratři Tomáš a Michal Kašparové, a tak v podstatě téměř ve stejném muzikantském složení jako The Wall spatřil Dark Side of the Moon po česku světlo světa v listopadu roku 2006 v Roudnici nad Labem. Poté se s velkým úspěchem reprízoval v Plzni, v Žatci, v Litoměřicích a v září roku 2011 také v opavském kině Mír.

Nyní se chystá tým kolem Benešovského k prozatím největšímu indoorovému provedení Dark Side of the Moon v historii jejich projektu. Představení se uskuteční 23. března roku 2012 na Zimním stadionu v Bílině. Jako exkluzivní host po tříleté pauze vystoupí Michal Malátný.

První část koncertu je The Best of Pink Floyd and Roger Waters, po přestávce pak následuje samotné album Dark Side of the Moon. Celé vystoupení bude opatřeno kvadrofonním zvukem, který rotuje sálem, mnoha rekvizitami, filmovými střihy, českými titulky a také drobnými hereckými výstupy.

tz