ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14016 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Autor hudby k Jurskému světu a novému Star Treku chystá koncert v Praze

0 Redakce PLAY.CZ 12.10.2015

Praha, 7. října 2015 – Skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, připravuje koncert v pražském Rudolfinu. Dvořákova síň se rozezní hollywoodskými hity v neděli 25. října od 20 hodin. V programu nechybí Jurský svět, Star Trek: Do temnoty, Úsvit planety opic, Vzhůru do oblak, Ratatouille nebo Úžasňákovi.

Michael Giacchino patří k současné skladatelské špičce. Jsme poctěni, že v Praze uvedeme jeho nejslavnější skladby, některé dokonce ve světové koncertní premiéře,“ řekl za pořadatele Nikola Bojčev, ředitel festivalu Film Music Prague. Vůbec poprvé diváci uslyší například suitu z letošního nejúspěšnějšího filmu Jurský svět.

V Rudolfinu vystoupí Český národní symfonický orchestr a Vysokoškolský umělecký soubor Karlovy univerzity pod vedením španělského skladatele a dirigenta Fernanda Velázqueze. Sólistkou koncertu bude sopranistka Christina Johnstonová.

Zpívám sólo ve skladbě Roar! z filmu Monstrum. Je to náročný part pro velmi vysoký soprán,“ prozradila sopranistka Johnstonová. Skladba Roar! je skladatelovou poctou japonským hororům 50. let, zejména Godzille.

Partnerem koncertu je rádio Classic Praha, které se zaměřuje čistě na klasickou a filmovou hudbu. „Velice nás těší, že se v Česku konají akce jako právě tato. Michael Giacchino je génius filmových melodií a jeho tvorbu rádi pouštíme i na Classic Praha,“ líčí programová ředitelka rádia Martina Klausová.

Michael Giacchino se narodil v roce 1967 v americkém New Jersey. Poprvé na sebe upozornil hudbou k videohře Ztracený svět: Jurský park. Jeho hollywoodskou kariéru nastartoval veleúspěšný soundtrack k snímku Úžasňákovi. Giacchino je dlouholetým spolupracovníkem slavného režiséra a producenta J.J. Abramse. V současné době skládá hudbu k chystanému celovečernímu filmu Star Trek Beyond.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Michael Giacchino In Concert“, který bude 25. října v pražském Rudolfinu, najdete na webových stránkách www.filmmusicprague.com . Vstupenky jsou již v prodeji.

Poslouchejte Classic Praha online