ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7425 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Anna, Ludvík a UCHO

0 Redakce PLAY.CZ 7.3.2011

Hudební studio 1 Českého rozhlasu Ostrava se ve čtvrtek 10. března promění na divadelní sál. Moravské divadlo Olomouc zde pro návštěvníky představí trezorové dílo Jana Procházky UCHO. V příběhu „o strachu a smíření“ vystoupí členka olomoucké činohry Ivana Plíhalová a člen činohry pražského Národního divadla Igor Bareš. Následně, v sobotu 12. března, ČRo Ostrava odvysílá rozhlasovou dramatizaci této hry.

Přes pokračující březnovou sérii koncertů v přímých přenosech zve Český rozhlas Ostrava své posluchače do svého hudebního studia mimořádně na divadelní hru. Tou je známý trezorový film Ucho převedený na divadelní prkna. Režie hry, jako své prvotiny, se ujal Michal Bureš, rozhlasový režisér olomouckého studia Českého rozhlasu. V hlavních rolích Anny a Ludvíka se divákům představí Ivana Plíhalová, členka činohry Moravského divadla Olomouc a Igor Bareš, člen činohry pražského Národního divadla. V další roli diváci uvidí Petra Jarčevského, také člena činohry Moravského divadla Olomouc.

„Anna a Ludvík, o nichž vypráví tato hra, jsou manželé vlákaní mezi ozubená kola stroje vysoké politiky. Podmínkou pobytu mezi vyvolenými je trvalé mlčení, poslušnost a oddanost. Ludvík pravidla hry záhy pochopí, Anna se jimi odmítá zaobírat. Soukolí je však stále v běhu a čas od času před zraky ostatních bez varování semele čísi ruku, nohu, kariéru… trest za neposlušnost je vždy po ruce, návrat zpátky mezi obyčejné lidi není možný,“ přibližuje děj hry režisér Michal Bureš a dodává: „UCHO není moralitou o lidské hlouposti a mravním úpadku, je to studie o prozření a následném strachu z přiznání si, že exkluzivní nabídka byla špatná a my kráčíme po špatné cestě končící zdí. Všudypřítomné UCHO je jen dokladem toho, že žijeme v době, kdy je vše, i to nejintimnější soukromí každého, veřejně k nahlédnutí. Jsme na podobný příval otevřenosti připraveni? A je na něj připraveno naše svědomí?“

Divadelní hru UCHO představí v ostravské premiéře Moravské divadlo Olomouc v hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ve čtvrtek 10. března od 18.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 120,- Kč jsou k dostání v běžném ostravském předprodeji.
Posluchači ČRo Ostrava si mohou vychutnat i rozhlasové zpracování této divadelní hry s Igorem Barešem a Ivanou Plíhalovou a to v sobotu 12. března od 16.00 hodin.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online