ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4969 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ambientní Café Industrial na ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 20.4.2011

Pravidelnou sérii koncertů v přímých přenosech „Radio Ostrava Live“ navštíví v dubnu ostravská hudební skupina Café Industrial. Své hudební experimenty z nové desky představí posluchačům i návštěvníkům v hudebním studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava ve čtvrtek 21. dubna od 18.00 hodin.

Skupina Café Industrial píše svou historii od roku 2002. Kromě pravidelného koncertování stačila již vystoupit v pořadu České televize, na festivalu Colours of Ostrava, hrála společně s Buty, Ivou Bittovou, má také vlastní pořad v klubu Templ na Stodolní ulici s názvem Hudební safari s Café Industrial, zahajovali vernisáže v Mánesu.
„Hrajeme nadžánrovou hudbu mísící vlivy jazzu, rocku, elektroniky a ambientu. Naše vystoupení jsou nabitá napětím a dynamikou projevu. Rádi se přizpůsobujeme místu, kde hrajeme a vytváříme tak originální interakci s místem a publikem. Dáváme tak posluchačům možnost být součástí všeho, co na pódiu vzniká,“ přibližuje tvorbu skupiny zpěvák a kytarista František Kuča.

Café Industrial zahrají ve čtvrtek 21. dubna v hudebním studiu 1 ve složení: Veronika Vlčková (příčná flétna), Marcela Kučová (sopránový a tenorový saxofon), Ondřej Pyš (baskytara), Viktor Dořičák (bicí nástroje a perkuse) a František Kuča (zpěv a kytara). Představí své první oficiální studiové album s názvem Ostrovy. To vyšlo v lednu letošního roku v produkci Petera Bindera a Tomáše Zeno Václavíka. „Debut obsahuje dvanáct písní pohybujících se nad hranicemi žánrů. Podařilo se natočit materiál, který posluchače z řad odvážných námořníků přesvědčí o tom, že ne každý trosečník je zároveň ztroskotancem,“ říká o albu František Kuča.

Skupina CAFÉ INDUSTRIAL zahraje exkluzivně v přímém přenosu v hudebním studiu 1 ČRo Ostrava ve čtvrtek 21. dubna od 18.00 do 19.00 hodin. Pro návštěvníky studia 1 pak bude koncert dále pokračovat. Vstupenky v hodnotě 60,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava.
Tradici koncertů v přímých přenosech nebo na záznam si Český rozhlas Ostrava nejen mezi svými posluchači udržuje již léta. Tento specifický programový prvek dostal na začátku loňského roku nový název – RADIO OSTRAVA LIVE. V sérií koncertů se v hudebním studiu 1 představují známí umělci české i zahraniční hudební scény různých žánrů; místo dostávají i známé regionální kapely.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Třinecko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online