ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15499 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Akustický svět Republic of Two na ČRo Ostrava

0 Redakce PLAY.CZ 17.5.2012

Série koncertů v přímých přenosech „Radio Ostrava Live“ přivítá v květnu formaci Republic of Two. Andělem ověnčená indie folková kapela zazní z éteru ve čtvrtek 17. května v 18.00 hodin.

Dva světy, dva autoři, dva hlasy propojené v akustickém světě melancholie a křehké atmosféry – i tak by se dala stručně charakterizovat tvorba hudebního projektu Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky. „Jemné skladby v akustickém hávu jsou reakcí na dnešní přehlušený svět plný agrese a spěchu,“ vysvětlují frontmani Rebublic of Two. Už jejich debutové album „Raising the Flag“ z podzimu 2010 přineslo hudbu nasáklou skandinávskou lehkostí i britskou melodičností. Deska zaslouženě sklidila kritický ohlas a od Akademie populární hudby si vysloužila cenu Anděl v kategorii Objev roku.

Na podzim loňského roku vydala formace další dvě desky. Nejprve nahrávku „United Flags“, která přinesla remixy a remaky songů z debutové desky. A postarala se o ně vskutku výrazná jména české hudební scény (např. Charlie Straight, Ecstasy of St. Theresa, Photolab). Následovalo nové řadové album „The End of War“. To pokračuje v cestě, kterou Republic of Two naznačili už na svém debutu, je ale zvukově hlubší a intimnější, v některých momentech aranžérsky bohatší a propracovanější. V rámci šňůry koncertů k této desce se Republic of Two zastaví i v Hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava, a to ve čtvrtek 17. května.

Koncert, tradičně přístupný i veřejnosti, začíná v 18.00 hodin. První hodina koncertu se bude vysílat v přímém přenosu. Vstupenky v hodnotě 80,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/zive a www.play.cz/cesky-rozhlas-ostrava.

Poslouchejte ČRo Ostrava online