ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26878 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adventní koncert Rozhlasového swingového orchestru

0 Redakce PLAY.CZ 30.11.2013

V úterý 3. prosince 2013 od 19 hodin vystoupí ve Studiovém sále v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče se svými sólisty. Světoznámé evergreeny zazpívají Alena Čechová a Petra Chlebníčková. Hosty večera budou Irena Todd a Jindřich Zíka. Nalaďte se s nimi do správného tempa.

Rozhlasový swingový orchestr hraje v klasickém bigbandovém obsazení (čtyři trumpety, čtyři trombony, pět saxofonů + rytmická sekce). Orchestr se zúčastňuje koncertů a hraje na nejrůznějších společenských akcích, kde například doprovázel zpěváka Ladislava Kerndla, Dashu, Josefa Laufera, Kateřinu Brožovou, Tomáše Savku, Ondřeje Rumla, saxofonistu Felixe Slováčka nebo trumpetistu Miroslava Surku. Hrál také na akcích jako Můzy na vodě, Táborská setkání, otevírání lázeňské sezony v Třeboni, firemní i maturitní plesy atd.

Ve svém repertoáru má Rozhlasový swingový orchestr skladby většiny známých swingových kapel jako například orchestrů Glenna Millera, Benny Goodmana či Counta Basieho. V repertoáru Rozhlasového swingového orchestru jsou vedle světových standardů zastoupeny také skladby českých autorů a populární písně. Orchestr spolupracuje s oblíbenou jihočeskou folkovou skupinou Nezmaři.

Rozhlasový swingový orchestr vznikl při Českém rozhlase České Budějovice v roce 2004. Zakladatelem a prvním vedoucím orchestru je trumpetista a pedagog Václav Hlaváč.

Vstup je volný, místenky budou k vyzvednutí v recepci Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů 1 hodinu před začátkem koncertu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

SONY DSC
Poslouchejte ČRo České Budějovice online