ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24905 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Adventní koncert Ireny Budweiserové přinese atmosféru Vánoc do budějovického rozhlasu

0 Redakce PLAY.CZ 25.11.2016

Irena Budweiserová vystoupí ve středu 30. listopadu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Adventní veřejná nahrávka této známé a velmi výrazné zpěvačky se ponese v duchu blížících se Vánoc. Začátek koncertu je v 19 hodin. Záznam odvysíláme na Štědrý večer.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAO Vánocích zpívám, tak se podle jedné pěkné francouzské vánoční koledy s českým textem Pavla Jurkoviče program jmenuje. Tato skladba dala název rovněž velmi pěknému a zdařilému vánočnímu albu Ireny Budweiserové, které spatřilo světlo světa před osmi roky. Představuje citlivě vyváženou a hudebně svěží, lehce jazzovou sestavu vánočních písniček původu českého, španělského, francouzského i anglického a s mírnou převahou spirituálů.

Netradičně silný hlas Ireny Budweiserové dobře znají především příznivci souboru Spirituál kvintet, kde vždy býval rodinným šperkem a spolehlivě čněl nad ostatní. Osobitá zpěvačka již po řadu desítek let kráčí i svou vlastní, poněkud komornější cestou. Není se co divit: její hudební apetyt je velmi košatý a v hrdle má nástroj, který jí dává možnost střídat žánry, polohy a styly, kdy si zamane.

Irenu Budweiserovou na pódiu studiového sálu Českého rozhlasu České Budějovice doprovodí kytaristé Jakub Racek a Miroslav Linka. Záznam koncertu obohatí sváteční vysílání Českého rozhlasu České Budějovice na Štědrý večer.

Vstup je volný, místenky získáte ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice. Lidé, kteří v den akce přispějí v recepci ČRo ČB  do pokladničky Nadačního fondu Světluška, mohou získat místenku jako poděkování za podporu nevidomých a slabozrakých. Případné zbývající místenky budou k vyzvednutí v rozhlasové recepci hodinu před začátkem veřejné nahrávky. Více informací na www.budejovice.rozhlas.cz.

Poslouchejte ČRo České Budějovice online