ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6501 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Advent v budějovickém rozhlase zakončí koncert duchovní hudby

0 Redakce PLAY.CZ 19.12.2013

Český rozhlas České Budějovice zve k hudebnímu putování k adventu. Duchovní hudbu od gregoriánského chorálu po tvorbu Petra Ebena, hudbu, která vznikala v rozmezí patnácti set let a která vypovídá o předvánočním čase, přednesou v neděli 22. prosince Sbor sv. Anny a Gregoriánské schola sv. Anny z Černice na Českokrumlovsku pod vedením sbormistra Jiřího Balka. Programem, který začíná v 19 hodin, provede Petr Kronika.

Sbor sv. Anny byl založen v roce 2002 jako chrámový sbor působící ve farnosti Věžovatá Pláně. V současné době čítá sbor asi 35 mladých zpěváků. Setkává se na pravidelných zkouškách na faře v malebné obci Černice nedaleko Českého Krumlova pod vedením manželů Balkových. Sbor účinkuje s profesionálními sólisty a hudebními soubory. Společně se Sdružením pro liturgickou hudbu Černice pořádá pravidelné semináře zaměřené na jednotlivé obory liturgické hudby.

Vstup na adventní koncert Sboru sv. Anny a Gregoriánská scholy sv. Anny je volný, místenky budou k vyzvednutí hodinu před začátkem v rozhlasové recepci v ulici U Tří lvů 1.

Gregoriánská schola sv. Anny Sbor sv. Anny
Poslouchejte ČRo České Budějovice online