ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5661 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

6. narozeniny Radia Wave

0 Redakce PLAY.CZ 14.12.2011

Radio Wave Stimul festival – 6. narozeniny Radia Wave
Na narozeniny Radia Wave přijede zahrát Hudson Mohawke a Machinedrum

Radio Wave slaví již 6 let existence a 14. ledna na party v pražské MeetFactory to oslaví v rámci další akce Radio Wave Stimul festival. V duchu rozmarné narozeninové oslavy se představí hned několik ikon elektronické scény poslední dekády. Poprvé v Česku vystoupí uznávaný britský DJ a producent Hudson Mohawke a beatový veterán Machinedrum, doplní jej domácí hiphopová skupina WWW a brněnští Fiordmoss. Až do rána poté party protáhnou DJs Radia Wave.

Co je však nejdůležitější: do 21:00 je na akci VSTUP ZDARMA!

„Program oslav odráží také rozmanitost našeho vysílání, neopomíjíme zahraniční hvězdy ani české interprety, nebojíme se riskovat,“ říká k programu šéfdramaturg stanice Tomáš Turek.

Hvězdou večera 14. ledna bude bezesporu mladý skotský producent Ross Birchard aka Hudson Mohawke, jehož vystoupení jsou považována za mistrovské hudební seance. Hudson Mohawke navazuje na tradici experimentální elektroniky kultovního labelu Warp Records, na kterém vydává. Do povědomí na scéně se dostal už v patnácti letech jako nejmladší finalista mistrovství světa DJů. Po několika mixtapech a neoficiálních releasech se v roce 2009 upsal právě Warp Records a byl v přední linii nového směru – wonky beats. Na debutovém albu Butter a následných EP dotáhl svůj styl téměř k dokonalosti. Základními kameny jeho produkce jsou především nápaditost a chytlavost. Zájem o spolupráci s Hudsonem Mohawkem v posledních letech projevila řada osobností z alternativní i mainstreamové hudební stáje. Přizván byl mj. i ke spolupráci i na nové desce Michaela Jacksona, na kterou však již osudově nedošlo.

Devětadvacetiletý Travis Stewart je ve světě elektronické hudby poměrně zavedenou personou: už na přelomu milénia začal koketovat s tehdy doznívající vlnou IDM pod pseudonymem Syndrone. Jako Machinedrum začal bývalý bubeník školní pochodové kapely své syntetické pastiše prokládat hip hopem a záhy se stal jedním z nejrespektovanějších tvůrců na poli zlámaných beatů. Do svého katalogu ho zařadil i skotský kolektiv LuckyMe, v jehož čele stojí shodou okolností další headliner tohoto festivalového večera Hudson Mohawke. Zvuk jeho aktuálního opusu Room(s) vězí někde mezi nahrubo nasekanými houseovými rytmy a nostalgickým ravem. Není divu, že album vyšlo na labelu Planet Mu, který se momentálně orientuje na urbánní taneční styly, jako je chicagský juke nebo znovuvzkříšený jungle. Stewart se letos také zapsal coby polovina kritikou ceněného dua Sepalcure.

Pražské uskupení WWW patřilo na počátku 90. let k průkopníkům domácího hip hopu. Debutové album ale vydali po dlouhých letech v roce 2006 – deska Neurobeat vyšla na respektovaném labelu Big Boss a spojila v sobě unikátním způsobem inovativní elektronické beaty s neurotickým rapem Ondřeje Anděry aka Sifona. Na úspěch u posluchačů i kritiků kapela navázala dalším počinem s názvem Tanec Sekyr v roce 2009. Oceňovaná „Wéčka“ mají za sebou intenzivní koncertování v Česku i na zahraničních festivalech (Radio Wave je mimo jiné vyslalo v roce 2009 na prestižní holandský festival Eurosonic) a aktuálně vydávají koncertní album Live!. WWW jsou všeobecně považováni za jeden z nejlepších českých projektů posledních let.

Elektro-folkové seskupení Fiordmoss za sebou skrývá výtvarníky Petru Hermanovou a Romana Přikryla, ke kterým se letos přidal kytarista Jan Boroš. Kapela se brzy chystá vydat své EP Ink Bitten a přesvědčí vás svým citlivým elektroakustickým přístupem k písním, že i v Česku se dá dělat hudba světového kalibru. Autorka písní a zpěvačka Petra se v roce 2011 jako jediná zástupkyně ČR podívala na mezinárodní Red Bull Music Academy. O své zkušenosti se v rámci doprovodného programu podělí i s návštěvníky koncertu. V úvodu programu totiž proběhne Red Bull Music Academy Infosession a v krátkém workshopu se představí i samotný Hudson Mohawke.

Atmosféru celého večera pak zachytí retro-aparáty skupiny nadšenců pro instantní fotografii PolaroidLove. V programu bude až do ranních hodin pokračovat vibrující after party DJ týmu Radia Wave. Pojďme se společně bavit a slavit 6 let existence Radia Wave!

Večírek startuje 14. ledna v MeetFactory (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5) už v 19:00.

DO 21:00 VSTUP ZDARMA! Po 21:00 vstup za 100 Kč.

Více info na www.wave.cz/narozeniny a www.stimul-festival.cz

Promo foto Hudson Mohawke ke stažení zde:
http://www.stimul-festival.cz/wp-content/uploads/2011/12/HudsonMohawke.jpg

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).
Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Poslouchejte Radio Wave online