ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7253 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Yo La Tengo

0 Redakce PLAY.CZ 30.6.2014

V úterý 1. července ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu trojice Yo La Tengo, která vystoupila loni v listopadu v pražském Paláci Akropolis. Jedna z nejrespektovanějších a nejdéle existujících indie kapel zde domácímu publiku představila své nejnovější, celkově již osmnácté album Fade, které řada kritiků označuje jako jedno z nejlepších v jejich dlouhé historii.

Trio ve složení Ira Kaplan (kytary, klavír, zpěv), Georgia Hubley (bubny, klavír, zpěv) a James McNew (baskytara, zpěv) dokázalo za téměř třicet let existence úspěšně koncertovat v nejlepších halách i muzeích, ovládnout žebříčky hodnocení, nahrát melodii ze seriálu Simpsonovi, představovat Velvet Underground ve filmu I Shot Andy Warhol, vystupovat s nejvýznamnějšími jmény hudební historie i založit prosincovou tradici osmi koncertů v Hobokenu, New Jersey, odkud pocházejí.

Yo La Tengo založili manželé Ira Kaplan a Georgia Hubley v roce 1984 v New Jersey. Jejich jméno znamená ve španělštině „Mám to!“ a pochází z jedné příhody z prostředí baseballu. S dalšími hudebníky, které vybrali v konkurzu, o dva roky později vydali první desku Ride The Tiger. V roce 1987 přišli s dalším počinem New Wave Hot Dogs, o další dva roky později s deskou President Yo La Tengo, kterou si získali první přízeň kritiků. Album Fakebook z roku 1990 je zajímavé tím, že jde o soubor akustických coververzí oblíbených skladeb obou zakladatelů, nových písní i předělaných z minulosti. Další nahrávky pak přicházely v rytmu jednoho až tří let, až se celkové číslo včetně zatím posledního Fade ustálilo na osmnácti.

Webové stránky Yo La Tengo:http://yolatengo.com

Záznam rozhovoru s Yo La Tengo na Radiu 1 u příležitosti jejich koncertu najdete ZDE.

ZÁZNAM KONCERTU WE WERE EVERGREEN RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 1. ČERVENCE 2014 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

15.7.2014 – SMOOVE AND TURRELL (koncert z 29.9.2011, Praha – Palác Akropolis)
29.7.2014 – MOVITS (koncert z 10.2.2014, Praha – Lucerna Music Bar)

http://www.radio1.cz/onstage

Radio 1 je možné poslouchat na frekvenci 91,9 FM, po internetu a nyní také digitálně. Více informací najdete na www.radio1.cz.

Poslouchejte Radio 1 online