ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15248 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadu Radio 1 On Stage se 12.2. představí Poppy Ackroyd a Carlos Cipa

0 Redakce PLAY.CZ 9.2.2013

V úterý 12. února ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení skotské skladatelky, klavíristky a houslistky Poppy Ackroyd z Hidden Orchestra a německého klavíristy Carlose Cipy. V pražském Café v lese se loni v listopadu představili v rámci večera věnovaného německému labelu Denovali, který patří k absolutní špičce současné alternativní a experimentální hudby.

Zakladatelka skotského nu-jazzového seskupení Poppy Ackroyd tentokrát přijela do Prahy se svojí sólovou tvorbou, která je éteričtější a experimentálnější. Skladby jsou postavené na zvucích houslí a piána. Kromě delikátních melodií z nich vyluzuje neortodoxním použitím tradičních instrumentů i další zvuky – piáno se například pod jejíma rukama mění v perkusivní instrument. Hudebnice narozená v Londýně a momentálně žijící v Edinburghu předvedla materiál ze svého sólového debutu „Escapament“, který na Denovali Records vyšel v prosinci loňského roku.

Pražskému publiku se zároveň představil i Carlos Cipa, dvaadvacetiletý skladatel a klavírista z Mnichova. Má za sebou akademické vzdělání, ale nikdy se škatulkami omezovat nenechal a působil jak v jazzových, punkových, tak i indierockových kapelách. Jeho tvorba je ovlivněna náladovým minimalismem Erica Satieho nebo Claude Debussyho. Jeho debutové album „The Monarch and the Viceroy“ spojuje intenzitu křehkých klavírních melodií se smyslem pro zvukový detail.

Webové stránky:
www.poppyackroyd.com
www.facebook.com/carloscipa
www.denovali.com

ZÁZNAM KONCERTU POPPY A CARLOSE RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 12. ÚNORA 2013 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
26.2.2013 – GREGORY PORTER (koncert z 9.10.2012, Praha – Lucerna Music Bar, Struny podzimu)


http://www.radio1.cz/onstage

Poslouchejte Radio 1 online