ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27286 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

1. mezinárodní konference z Bratislavy

0 Redakce 7.11.2007

Mezinárodní konference „The Voice of the Central Europe“ v Bratislavě potvrdila životaschopnost spolupráce tiskových mluvčích středoevropského regionu.

Město Bratislava se na dva dny 11. – 12. října 2007 stala domovem tiskových mluvčích a odborníků v oblasti komunikace z regionu střední Evropy. První Středoevropskou konferenci tiskových mluvčích pod názvem „The Voice of the Central Europe“ (Hlas střední Evropy) zorganizoval Institut moderní komunikace Praha a Inštitút modernej komunikácie Bratislava, Asociácia hovorcov Slovenska, Spokespersons´ Club (Česká republika) a Magyar szóvivök egyesülete (Maďarská republika).

Středoevropští tiskoví mluvčí ze státní a veřejné správy, soukromého sektoru deklarovali zájem o zkvalitnění této profese, zvýšení kreditu postavení, podporu vzdělávání a certifikaci profesionálních tiskových mluvčích. Účastníci konference považují profesi tiskových mluvčích za významnou součást moderního komunikačního systému.

„The Voice of the Central Europe“ vyzývá ke standardizaci podmínek pro tiskové mluvčí v organizacích a firmách, ke sjednocení požadavků a hodnocení jejich výkonu. Tiskoví mluvčí se rovněž shodli na potřebě mezinárodní spolupráce, na zvýšení úrovně vzdělávání a také na vzájemné výměně zkušeností.

Zasedání se uskutečnilo pod záštitou prezidenta Slovenské republiky Ivana Gašparoviče, který považuje toto setkání za velmi užitečné i z pohledu do budoucnosti, a to zejména v možné spolupráci a výměně názorů tiskových mluvčích z různých zemí. „U tiskového mluvčího je velmi důležité, aby pochopil a uměl rozlišovat názory úřadu, který zastupuje a kdy a v jaké podobě se může vyjádřit.“ , uvedl prezident SR. 1. mezinárodní konference se uskutečnila za podpory Mezinárodního Vyšegradského fondu. Prezidentem konference „The Voice of the Central Europe“ se stal Marek Trubač (Tiskový mluvčí prezidenta SR ). Setkání slovenských, českých, maďarských a polských tiskových mluvčích „The Voice of the Central Europe“ je otevřeným a permanentním mezinárodním fórem tiskových mluvčích krajin V4, které bude pokračovat i po skončení konference. Koordinační pracovní komisi tvoří: Imre Fehér (Maďarsko), Karel Fryč (Spokespersons´ Club), Jacek Kalinowski (Polsko), Martin Kupka (Klub tiskových mluvčích ČR) a Peter Švec (Asociácia hovorcov Slovenska).

Partnerem mezinárodní konference se stala společnost Hattori Consulting s.r.o. ve spolupráci s Michalem Šabršulou (ZFP Akademie, a.s.)

Podívejte se na videofilm – PLAY

Podívejte se na videoklip – PLAY

Fotografie z 1. mezinárodní konference :

D.Fuchsová
 
D.Fuchsová
 
D.Kolejková, D.Dvoøák
 
D.Kolejková, D.Dvořák
 
Fehér Imre
 
Fehér Imre
 
K.Fryè, M.Kupka, J.Wolf
 
K.Fryč, M.Kupka, J.Wolf
 
K.Fryè, P.Žára, M.Trubaè
 
K.Fryč, P.Žára, M.Trubač
 
K.Rudolecký, F.Vrána, M.Kupka
 
K.Rudolecký, F.Vrána, M.Kupka
 
M.Buchtová, M.Trubaè, I.Pochylá
 
M.Buchtová, M.Trubač, I.Pochylá
 
M.Kupka, R. Burketová, O.Škvareninová
 
M.Kupka, R. Burketová, O.Škvareninová
 
P.Švec, M. Trubaè
 
P.Švec, M. Trubač
 
P.Žantovský
 
P.Žantovský
 
Panelová diskuze
 
Panelová diskuze
 
V.Kudynová, D.Dvoøáková,M.Danko
 
V.Kudynová, D.Dvořáková,M.Danko
 
Úèastníci konference
 
Účastníci konference