ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17755 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zvěžosešup a provazochodci z Anglie? Budou na Kefíru

0 Redakce 19.6.2019

Poprvé v Česku si děti sjedou slavnou britskou klouzačku Helter Skelter. Na sedmém ročníku festivalu Kefír vystoupí 31. srpna v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory mimo jiné Cirk La Putyka, provazochodci z Anglie či Ondřej Havelka s Melody Makers.

Až z Londýna přijede na Kefír klouzačka Helter Skelter. “O té zpívali již The Beatles, české děti ji přitom znají maximálně z anglické pohádky Prasátko Peppa. Nikdy u nás nebyla, neexistuje pro ni ani český název. Vymysleli jsme tedy nové slovo zvěžosešup. A ten bude pořádný, z výšky dvanácti metrů,” slibuje za organizátory Hana Kružíková.

Nejlepší bejbypankový festival ve vesmíru nabídne desítky koncertů, divadelních představení, workshopů a jedinečných blbin pro děti a jejich rodiče. Těšit se mohou na osobitou hudební skupinu Vltava, avantgardní rockovou kapelu Už jsme doma, swingery Maison du Malheur z Holandska, orchestr Melody Makers v čele se spíkrem, zpěvákem či stepařem Ondřejem Havelkou nebo na dva písničkáře s kytarou – břitce vtipného Xaviera Baumaxu a folkového Pavla Dobeše. Jako každoročně Kefír vyvrcholí koncertem bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku.

Na své si přijdou také milovníci divadla. Největší hvězda českého nového cirkusu Cirk La Putyka přiveze svou únorovou novinku Isole. Vysoko nad hlavami diváků budou na provaze chodit akrobati The Bullzini Family z Anglie (na foto). Dorazí soubory Bratři v tricku, Buchty a loutky, V.O.S.A. Theatre, Divadlo b, Loutky bez hranic nebo Amanitas Fire Theatre.

Chybět samozřejmě nebudou osvědčené specifické atrakce či blbiny, které dělají Kefír Kefírem a zaujmou celou rodinu. V klidové zóně pod vzrostlými stromy najdou příchozí kojenecké území, menší děti si během dne mohou odpočinout na postelích s opravdovými nebesy, kde k ležení předčítají známé osobnosti, letos například autor a režisér Arnošt Goldflam nebo herci Josef Dvořák a Tomáš Jeřábek. Starší potěší bejbypankové kadeřnictví, slámový areál, stromolezení nebo ve spolupráci s Českým atletickým svazem vybudovaný atletický stadion, nově si budou moci vyrobit i specifické festivalové sedátko. Pro teenagery je pak připravená takzvaná Kefír Street se skateboardovými či graffiti show, yoyo exhibicemi a dýdžeji.

“Na Kefíru najdete skoro všechno. Chybí jen dětské koutky, protože tenhle festival vcucne do víru dění malé naráz s velkými. U nás je jedno, jestli si orchestr Melody Makers s Ondřejem Havelkou, svítící obří loutky, hovínkovou dílnu nebo houpačku na jeřábu vychutná víc babička nebo bejbypankáč. Nejdůležitější je, že budou poslední prázdninovou sobotu spolu. A než se vrátí do reality zářijových dní, stihnou ještě díky Kefíru zažít velké věci,” věří Kružíková.