ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15514 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zveřejnili výsledky pitvy Notoriouse B.I.G.a

0 Petr Hašek 10.12.2012

Více než patnáct let po zastřelení amerického rappera Notoriouse B.I.G.a zveřejnil losangeleský okresní koroner výsledky pitvy.

Podle ní ho zasáhly čtyři kulky – do ruky, zad, stehna a břicha. Ta poslední byla smrtelná. Poškodila tlusté střevo, játra, srdce a plíce. Notorious B.I.G. podle zprávy neměl v těle žádný alkohol ani drogy. Lékař jen uvedl, že byl velmi obézní.

Losangeleská policie a také koroner odmítli serveru tmz.com, který informaci přinesl, vysvětlit, proč zprávu poskytli až nyní, když ve své době se jednalo o mediálně velice sledovaný případ. Policie také dosud nezjistila, kdo čtyřiadvacetiletého rappera zastřelil a jaký měl motiv.

Notorious B.I.G. se 8. března 1997 zúčastnil ceremoniálu k udílení cen Soul Train Music Awards v Los Angeles. Odevzdával tam cenu zpěvačce Tony Braxton. Po slavnostním ceremoniálu přišel na afterparty, ze které odešel v půl jedné v noci. O patnáct minut později zastavil ve voze na křižovatce a vedle něho po chvíli zastavil i černý Chevrolet Impala. Jeho řidič stáhl okénko a začal po rapperovi střílet. Zraněného muže poté okamžitě převezli do nemocnice Cedars-Sinai Medical Center, ovšem tam ho nedokázali zachránit. V 1.15 hod. byl prohlášen za mrtvého.

Jeho vraha policie nikdy nevypátrala. Objevilo se však několik teorií, podle některých šlo o pomstu související se zastřelením jiného rappera Tupaka Shakura.

JŠp