ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11628 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zuzana Stivínová načetla paměti Vlasty Chramostové

0 jsk 25.10.2022

První paměti herečky Vlasty Chramostové byly v české memoárové literatuře asi nejobjevnější zpovědí, která ve svobodné době vyšla.

Chramostová je v nich k sobě otevřená až nemilosrdná, ale snaží se poctivě dobrat pravdy i o druhých, kteří prošli jejím životem. Její psaní nepostrádá literární kvalitu, nejde o veselé herecké historky, ale o vzpomínky na důležitá období vlastního života i života naší země.

Sama se před lety zmínila, že pokud by jednou měl někdo její memoáry načíst, byla by ráda, kdyby se toho chopila její blízká kolegyně z Národního divadla v Praze Zuzana Stivínová. Obě spojovala nejen práce v Národním divadle, ale i podobný herecký projev a temperament.

Letos v říjnu uplynuly tři roky od úmrtí slavné herečky a audiokniha pod názvem Vlasta Chramostová vyjde 27. října v podání Zuzany Stivínové u vydavatelství Supraphon. Herečka knihu načetla podle doplněného vydání z roku 2006 a celkový čas nahrávky činí dvanáct a půl hodiny. Audioknihu doplňuje speciální bonus s autentickým záznamem hlasu Vlasty Chramostové, kdy čte povídky Jaroslava Seiferta ze sbírky Všecky krásy světa a zpívá dva šansony nahrané v šedesátých letech.