ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19668 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zrození Planety opic ukazuje, co předcházelo ději slavného filmu

0 Redakce 1.8.2011

Americký film režiséra Ruperta Wyatta Zrození Planety opic ukazuje, co předcházelo ději slavného filmu Planeta opic z roku 1968 inspirovaného románem francouzského spisovatele Pierra Boulla. Do filmu s rozpočtem 90 milionů dolarů se zapojili zkušení tvůrci z trikového studia Weta Digital, kteří získali ostruhy na takových filmech jako King Kong nebo Avatar. Roli šimpanze Caesara obsadil Andy Serkis, který si zahrál Gluma v Pánovi prstenů. Do tuzemských kin přijde snímek plný efektů a počítačových triků 11. srpna.
    
Děj Zrození Planety opic se odehrává v dnešním San Francisku, kde lidé experimentují s genetickým inženýrstvím. Mladý vědec Will Rodman (James Franco) vyvíjí lék proti Alzheimerově nemoci. Nadějný výzkum se zadrhává kvůli nežádoucím vedlejším účinkům, které vykazují pokusné opice po aplikaci léčebné látky. Zklamaný vědec opouští výzkum, odchází pečovat o nemocného otce (John Lithgow) a tajně si odnáší šimpanzí mládě, jehož rodiče zemřeli při jeho pokusech.

U šimpanze Caesara se projevuje vysoká inteligence a Will zjistí, že za to zřejmě může působení jeho léku. Začne mu ho tajně podávat a tím nechtěně otevře bránu k lidské zkáze. Inteligentní zvíře začne v čele ostatních opic připravovat vzpouru proti těm, kdo zabili jeho rodiče.

Původní Planeta opic z roku 1968, v hlavní roli s Charlesem Hestonem, vypráví příběh tří astronautů, kteří po probuzení z hluboké hybernace zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Ukáže se, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice, zatímco lidé jsou zde v roli zaostalých živočichů. Depresivní snímek byl za kostýmy a hudbu nominovaný na Oscara.

V letech 1969 až 1973 následovala pokračování Do nitra Planety opic, Útěk z Planety opic, Dobytí Planety opic a Bitva o Planetu opic. Nepříliš vydařený remake slavného sci-fi Planeta opic v roce 2001 natočil hollywoodský režisér Tim Burton.

rwi