ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7022 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zrní završilo projekt Havlovy děti Havlovi

0 jsk 9.1.2020

Kapela Zrní završila svůj projekt Havlovy děti Havlovi, který ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla odstartovala v dubnu 2019 vystoupením ve věznici na Borech v Plzni. Muzikanti také hráli na střeše Lucerny, v pražském Divadle Na zábradlí, brněnském Divadle Husa Na provázku, zahráli u Havlovy chalupy v Hrádečku na Trutnovsku a na dalších místech spojených s naším prvním polistopadovým prezidentem. Ve sbírce na handicapované studenty vybrali více než padesát tisíc korun.

Od dubna 2019 v rámci havlovského projektu Zrní odehrálo osm koncertů včetně nakonec nerealizovaného vystoupení 17. listopadu na pražské Národní třídě, který policie z bezpečnostních důvodů zrušila bezprostředně před začátkem hraní. Před koncerty v divadlech pak muzikanti vstoupili do role herců, když zahráli několikaminutový úryvek z hry Audience. Po celou dobu kapela z koncertů psala blog.

„Naše oslavy třiceti let od revoluce skončily. Jsem rád, že jsme se v dnešní době, kdy demokracii zneužívají manipulátoři a populisti, psychopati, kteří v lidech podporují ty nejnižší vlastnosti, využívají strachu, závisti a alibismu, který je pro lidi přirozený, rozdělují společnost, bezcitně, k vlastnímu prospěchu… že jsme se v téhle době, kdy se před námi jasně zjevují úskalí té před třiceti lety znovu vybojovaný demokracie, postavili za ideje a ideály, který šířil i Václav Havel,“ říká frontman kapely Zrní Jan Unger.

Tagy: