ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5422 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zrní vydávají minialbum Spící

0 jsk 11.10.2018

Kapela Zrní vydává vinylové EP Spící. Pro jeho křest 1. listopadu si vybrali brněnskou Flédu. Na desce se objeví materiál, jenž volně navazuje na loni vydané úspěšné album Jiskřící.

Desku Spící popisuje frontman kapely Honza Unger: ,,Když jsme loni u Ondry Ježka domíchávali písničky nahrané v Madridu pro album Jiskřící, museli jsme čtyři věci vyřadit, aby nebyla deska moc dlouhá. Vedli jsme kolem toho, na koho padne ten černý Petr, dlouhé diskuse. Nešlo totiž jenom o to, jak je která písnička dobrá, ale také o to, jak bude album fungovat jako celek. Jaká na něm vznikne chemie. Nakonec se rozhodlo a nám ty čtyři písničky zbyly. Řekli jsme si ale, že je určitě za nějakou dobu vydáme, protože by bylo škoda, aby zůstaly v šuplíku. A teď ta doba přišla. Vydáváme je na malém vinylu.“

Rok 2017 byl pro kapelu Zrní přelomový. Její členové úspěšně prošli hudebními i osobními krizemi, což se pozitivně odrazilo na euforické až katarzní atmosféře alba Jiskřící, jímž kapela vstoupila do elektronických krajin blízkých ambientu. Oslava vydání poslední desky vyvrcholila v říjnu 2017 velkolepým křtem ve vyprodaném Foru Karlín, kde si sehraná pětice splnila jeden ze svých muzikantských snů. O tom, že si za svou hudbou stojí i po letech, svědčí nedávný návrat k dnes již kultovní skladbě Hýkal, které se letos po šesti letech dostalo vizuální podoby.

Tagy: ,