ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5323 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zrní pozvali tibetského hudebníka

0 Redakce 25.11.2016

Kapela Zrní chystá sedm velkých předvánočních koncertů, kterými završí svůj narozeninový rok. Vzácným hostem jejich tour s názvem Česko-tibetské turné 2016 bude přední tibetský exilový hudebník Loten Namling.

Kapela Zrní slaví své první patnáctiny po celý rok a to dost netradičně. Před každým koncertem probíhá na náměstích busking, kterým vzdávají hold pouličním muzikantům, ze kterých i vzešli. A protože je kapela himalájským patronem neziskovky Brontosauři v Himálajích (a staví s nimi školu  v Malém Tibetu), opakovaně letos vyjádřila podporu Tibeťanům hudební účastí na protestech před čínskou ambasádou, nebo při demonstraci při příjezdu čínského prezidenta do České republiky, zahrála Jeho Svatosti u Hradčanského náměstí, stala se i první kapelou projektu Hrajem tibetsky.

„Zajímá nás téma Tibetu a obecně lidská práva,“ říká zpěvák Honza Unger. „Rádi využijeme popularity a vlivu, který máme, k tomu, abychom tomuhle krásnému projektu pomohli.“

Organizátory tohoto prvního systematického projektu Hrajem tibetsky na rozvíjení česko-tibetských vztahů jsou Brontosauři v Himalájích. Každý rok by rádi pozvali jednoho tibetského umělce, aby představil svou tvorbu na koncertech českých kapel, a tím se posílilo vzájemné povědomí o životě Čechů a Tibeťanů.

První ročník startuje právě s kapelou Zrní, která tak své narozeniny završí Česko-tibetským turné 2016, kdy se k nim připojí tibetský hudebník Loten Namling.Ten vystoupí sólově a na pražských koncertech pak se svou hudební skupinou Porok Karpo, kterou sestavil z předních švýcarských hudebníků.

Tagy: