ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15082 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zrní odehrají první koncert Nebeského klidu online z Lucerna Music Baru

0 Redakce 20.3.2020

Vydali novou desku Nebeský klid a měli před turné. Jenže nakonec i Zrní muselo odvolat nebo přesunout řadu koncertů. Jedinou možností je nové skladby odehrát bez fanoušků online. Své první vystoupení s novou deskou kapela zahraje 24. března z pražského Lucerna Music Baru v rámci série živých koncertů #kulturažije na Mall.tv.

Zrní se podařilo nahrát nejpestřejší a současně nejzralejší album v diskografii a aktuálně se nachází v období, kdy se jim veškerá energie a investice do alba měly začít vracet. „Hudbě se věnujeme naplno, živíme se jí, nikdo si nenechal zadní vrátka. A teď s naším novým albem, ze kterýho máme vážně velkou radost, nemůžeme jezdit koncertovat. Zůstalo uzavřený na internetu a v nosičích. Má zaracha,“ říká zpěvák kapely Zrní Honza Unger.

Jediným řešením v době vládou vyhlášeného nouzového stavu bylo uspořádat koncert bez fanoušků přenášený online. Zrní se za tímto účelem spojili s dárcovskou platformou Donio.cz, jejímž prostřednictvím založili také sbírku. První koncert Nebeského klidu ve spolupráci s partnerskou internetovou televizí Mall.tv Zrní odehrají v úterý 24. března od 19.35 hodin z pražského Lucerna Music Baru. Jako host s kapelou vystoupí i Bohdan Bláhovec, kamarád kapely a režisér klipu k jejich starší skladbě Vězni.

„Všechny předchozí livestreamy jsme odehráli zadarmo, z čistý radosti. Teď doufáme, že nás fanoušci podpoří, aby ten Nebeskej klid někde nezůstal ležet v koutě jak Igor Pelech. Aby s jarním kosím zpěvem vyletěl do světa, kterej se zavřel,“ uzavírá Unger.

„Vy sebejistý budete prohlášený za nepříčetný, už je to cítit ve vzduchu,“ zní z úst Honzy Ungera v singlu Neposlušnost o mezigeneračním střetu, které nové album otevírá. „Projedeme tím vaším složitým světem přímou cestou, který nerozumíte, projedeme tím vaším nemocným světem… my, který jsme na něj ještě moc mladý,“ navazuje hostující dětský sbor BezNot. Nikdo netušil, jak moc tato slova v dnešní době budou rezonovat.

Tagy: ,