ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5180 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpívá Beyoncé falešně?

0 Redakce 26.4.2009

Rozruch kolem Beyoncé a jejích pěveckých schopností vzbudila nahrávka, kterou pustil legendární moderátor Howard Stern ve svém pořadu. Někdo z jeho kolegů narazil na YouTube na video, ve kterém Beyoncé při živém vystoupení v New Yorku místy zpívá naprosto falešně skladbu If I Were A Boy.

Nahrávka se začala šířit jako epidemie a zpěvačka byla obviňována z toho, že je jednou z hvězd, za které pracuje spíš studiový software než vlastní hlas. Otec zpěvačky Matthew Knowles však tvrdil, že nahrávka byla pozměněna, aby Beyoncé zněla jako amatér. „Poslední věc, o které by někdo mohl pochybovat za její dvanáctiletou kariéru, jsou její pěvecké schopnosti,“ řekl. Opravdu se nakonec ukázalo, že Howard Stern a spousta dalších jen naletěli vtípku, za kterým stojí 26 letý student počítačového umění Matthew Zeghibe.

Jak se mu to podařilo? Nešlo o nic složitého, potřeboval jen program na korekci výšky hlasu, Howard Stern se už jen postaral o propagaci. „Chtěl jsem tím něco naznačit, ukázat lidem, jak jednoduše se dá manipulovat s lidským hlasem. Když to dokážu já s klipem z televize, tak si jen domyslete, co se dá dělat na nahrávkách a během živých vystoupení. Celý hudební průmysl je tak zmanipulovaný, protože se klade obrovský důraz na dokonalost. Když se pak něco podobného přihodí, způsobí to takový poprask,“ popisuje celou svou performance Zeghibe a nelze s ním než souhlasit. Mladík vyrobil video v lednu a dal ho na YouTube hlavně pro pobavení svých kamarádů. Proti Beyoncé prý nic nemá. „Dělám na svém YouTube kanálu spoustu parodií, jen tahle se trochu vymkla kontrole,“ dodává. Tímto způsobem už si pohrál třeba s Christinou Aguilerou nebo Britney Spears. Video se mu v každém případě povedlo.

MV
 

Beyoncé: If I Were A Boy Today Show)