ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12485 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěváka Lamb Of God byl obžalován za smrt fanouška

0 Petr Hašek 6.12.2012

Zpěváka americké metalové skupiny Lamb Of God Randyho Blythea obžalovali ze smrti fanouška. Blythe v květnu 2010 na koncertě v Praze shodil z pódia devatenáctiletého mladíka, který za ním vylezl. Později zraněním způsobeným pádem podlehl.

„Obžalobu jsme Městskému soudu v Praze poslali v pátek,“ řekla mluvčí pražského Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Právník zpěváka Larry Mazer v reakci na to prohlásil, že bude ze všech sil bojovat, aby dokázal nevinu svého klienta. „Je tragédií, že fanoušek Lamb Of God zemřel po vystoupení, ale podle mě neudělal Randy nic nevhodné, co by vedlo ke zranění mladého muže a jeho následné smrti. V ceně vstupenky není zahrnuto povolení vylézt na pódium,“ řekl.

Blythea zatkli letos v červnu po příletu do Prahy, kde měla jeho kapela odehrát koncert. Že mu u nás hrozí vězení, vůbec netušil. Za mřížemi byl do 2. srpna a propuštěn byl poté, kdy zaplatil kauci osm milionů dolarů. Soud mu povolil odcestovat domů do USA s podmínkou, že se k případnému přelíčení vrátí. To Blythe slíbil.

JŠp