ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7756 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvák z The Who chce založit superskupinu

0 Redakce 25.2.2010

Pětašedesátiletý zpěvák skupiny The Who Roger Daltrey řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC 6, že by chtěl založit novou superskupinu, která by hrála blues. Současně by s ní rád nahrál alespoň jedno album. Podle jeho představy by měl kytaristou té kapely být Jimmy Page z Led Zeppelin.

„Ano, strašně rád bych natáčel s Jimmym. Potřebuje vokalistu, který by ho motivoval, a já skvěle zpívám blues. Nedělám to moc v The Who, ale když Pete Townshend psal naše písničky, já mu k tomu zpíval své bluesové nápady. Kdysi jsem výtečně zpíval blues,“ řekl Daltrey.

Jeho nápad není vůbec nereálný. The Who totiž před pár dny oznámili, že vzhledem ke zdravotním problémům svého kytaristy Townshenda možná  ukončí kariéru. Townshend má problémy se sluchem, které se stupňují a brání mu například pracovat ve studiu. Led Zeppelin momentálně nedělají nic. Loni se jim nepodařilo přemluvit zpěváka Roberta Planta, aby s nimi nahrál album a vyjel na turné. Letos baskytarista John Paul Jones bude k dispozici kapele Them Crooked Vultures, se kterou se chystá na turné, a Plant začal nahrávat nové sólové album, tudíž se o dění v Led Zeppelin asi příliš zajímat nebude.

Daltreyho vize se může uskutečnit v dohledné době.

JŠp