ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5485 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvák Vic Chesnutt zemřel ve 45 letech

0 Redakce 30.12.2009

Americký  zpěvák Vic Chesnutt zemřel v pátek 25. prosince. Podle dostupných informací spáchal sebevraždu. Zakladatelé labelu Constellation Records ve svém internetovém vyjádření napsali: „Po dobu několika let, co jsme Vica osobně znali, jsme změnili své pojetí toho, co to znamená skutečný charakter, laskavost a odhodlanost. Náš zármutek nelze vyjádřit, ani to, jak nám bude chybět.“

Zprávy o stavu folk rockového zpěváka se nejprve začaly šířit minulou středu na internetové síti Twitter. První informace tu zveřejnila zpěvačka Kristin Hersh z někdejších Throwing Muses, která s Chesnuttem spolupracovala. „Další pokus o sebevraždu, vypadá to špatně, kóma. Pokud to přežije, mohl by být poškozen mozek. Tentokrát je to opravdu děsivé. Tentokrát nechal dopis na rozloučenou,“ napsala zpěvačka.

Vic Chesnutt byl talentovaným folkovým zpěvákem a autorem sžíravě bolestných písní. Ve svých osmnácti letech se následkem autonehody dostal na vozík. Jeho velkým fanouškem byl již od osmdesátých let Michael Stipe. Teprve po vydání alba Sweet Relief Two (1996), na kterém Chesnuttovy skladby přezpívali Madonna, Smashing Pumpkins nebo R.E.M., se zpěvák proslavil.  

MV