ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6120 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvák Saxon chce heavy metal jako náboženství

0 Redakce 27.1.2010

Biff Byfford, zpěvák britské  metalové kapely Saxon, se angažuje v kampani, která volá  po tom, aby metalová hudba získala statut náboženství. Spojil své síly s magazínem Metal Hammer, jenž zastupuje skupinu fanoušků usilujících o zapsání heavy metalu na seznam oficiálních náboženství uznávaných ve Velké Británii.Podle jejich představ by se tak mělo stát v rámci sčítání lidu v roce 2011, během něhož budou všichni obyvatelé Británie vyplňovat i kolonku o svém náboženském vyznání.

Od dob, kdy před čtyřiceti lety debutovala na scéně kapela Black Sabbath, se stal heavy metal jednou z nejtypičtějších kulturních záležitostí Velké Británie a poté i celosvětovým fenoménem. Když může být náboženství Jedi, proč by nemohl být heavy metal? Společně máme velkou sílu,“ napsal vydavatel Metal Hammeru Alexander Milas.

Během podobné kampaně  při minulém sčítání lidu, které proběhlo v Británii před devíti lety, více než 390 tisíc Angličanů a Velšanů plus 14 tisíc Skotů uvedlo, že jsou vyznavači Jedi. Podle wikipedie je Jedi původně fiktivní organizace – náboženský rytířský řád – z filmové ságy Star Wars. Její příslušníci v této sáze ovládají mystickou Sílu, která jim propůjčuje různé psionické schopnosti. V současnosti je Jedi i reálné náboženství s několika sty tisíci registrovaných příznivců.

JŠp