ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5264 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvák Mirai po boku olympioniků burcuje děti ke sportu

0 jsk 7.11.2022

Výjimečnou hodinu tělocviku zažily děti jedné pražské základní školy. V rámci projektu Sazka olympijský víceboj – Trénink s olympioniky je navštívili úspěšní čeští sportovci, kteří si s nimi v rámci vyučování přijeli zasportovat.

Dorazili běžkyně Kristiina Mäki, zápasnice Adéla Hanzlíčková, pětibojař David Svoboda, ale také velký milovník sportu, zpěvák Mirai Navrátil.

Mirai není sice profesionálním sportovcem, ale skoro veškerý volný čas tráví sportováním. „Nejvíce mě baví raketové sporty. Když jsem byl mladší, hrál jsem závodně tenis a trávil hodně času na kurtech. V poslední době mě zasáhl trend paddle tenisu, moc lidí ho tady ale zatím nezná,“ prozradil hudebník z Beskyd, který také často a rád chodí po horách. „V roce 2020, když byl covid a nebylo co dělat, jsem se dokonce hecnul a absolvoval závod Beskydská sedmička, který je sto jedna kiláků.“

Cílem projektu Sazka olympijský víceboj je do často méně oblíbených hodin tělocviku přinášet zábavnější formu pohybu a tím motivovat děti k tomu, aby se sport stal přirozenou součástí jejich životů. „Mě osobně hrozně bavilo dávat góly, získávat fifteeny. Ani tak mě nemotivovalo získat pohár nebo nějakou odměnu, ale prostě čistá prostá dětská radost z vítězství a hry,“ poznamenal Mirai.

Tagy: