ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9950 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvák INXS záhadně mlží o údajném vyhazovu z kapely

0 Redakce 3.3.2009

Nedávno obletěla hudební média podivná zpráva, kterou rozšířil J.D. Fortune, zpěvák australské kapely INXS. Postěžoval si, že po vyhazovu ze skupiny nemá kde bydlet a spí ve svém autě. Teď se ukazuje, že si pětatřicetiletý Kanaďan nejspíš všechno vymyslel.V kanadském pořadu Entertainment Tonight původně tvrdil, že ho skupina vykopla v Hong Kongu. „Řekli mi ‚Mnohokrát díky‘. Připadal jsem si vážně osamělý, protože jsem s klukama cestoval 23 měsíců. Nevím, kam půjdu… z pohovky na pohovku, noc za nocí. Snažím se teď prokousat životem,“ svěřil se. Fortune (vlastním jménem Jason Dean Bennison) tvrdil, že INXS se při vyhazovu zachovali „chladně“. Zároveň ale přiznával, že si za celou situaci může sám, protože si na turné vypěstoval závislost na kokainu.

Několik dní poté, co se zpráva objevila v médiích, se ozval dřívější manažer skupiny a nynější majitel hudebního vydavatelství Petrol Records, Chris Murphy. Podle něj k ničemu takovému nedošlo. „Nejen, že nás tohle tvrzení šokovalo, ale i místo údajného incidentu je pro kapelu záhadou,“ řekl pro Daily Telegraph.

Vypadá to, že si zpěvák vše vymyslel. Ve skutečnosti byl k působení v kapele vázán smlouvou na jedno album a jedno turné. Ta vypršela už v prosinci 2007, takže zpěvák vlastně přesluhoval. „Celá ta věc je bizarní. On byl prostě smluvním partnerem a jeho smlouva vypršela. Nevím, proč si najednou stěžuje o čtrnáct měsíců později,“ řekl Murphy. Zároveň dodal, že kapela už podepsala novou smlouvu s jeho labelem a Fortune se měl na nové práci podílet. „Od té doby, co Patrol Records podepsali v prosinci INXS, mi členové kapely tvrdili, že se s Fortunem plánovala nová potenciální smlouva pro další turné. Vlastně jsem měl v úmyslu mu zavolat ohledně velkého nahrávacího projektu, který právě pro INXS připravuji. Myslím, že teď už není důvod, abych mu volal,“ řekl.

Vypadá to, že ze strany zpěváka, který si vždycky nesl stigma náhradníka, šlo o prozaickou snahu na sebe upozornit. Poté, co v roce 1997 zemřel původní frontman kapely Michael Hutchence, INXS přešlapovali na místě. Za mikrofonem se nárazově vystřídali Terence Trent D´Arby a Jon Stephens. Až v roce 2005 přišla kapela se „spásným“ nápadem, reality show Rock Star: INXS. Vyhrál v ní právě Kanaďan J. D. Fortune, který předtím působil jako napodobitel Elvise. Těžko říct, jestli současná aféra znamená druhou agónii australské skupiny. Podle posledních zpráv členové INXS a hlavní autoři hudby Andrew Farris a Garry Beers už v Los Angeles začali s přípravnými pracemi na novém albu. Prý bez zpěváka.

MARTIN VEJVODA