ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18056 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvačka Zaz podpořila české neziskovky

0 Redakce 3.12.2015

Na svých koncertech v Praze a Ostravě představila francouzské zpěvačka Zaz svůj nový program Zazimut, jehož cílem je podpořit neziskový sektor po celém světě. V Praze se tak návštěvníci mohli seznámit s aktivitami organizací Lata a Tamjdem, v Ostravě s místním Tyflocentrem a projektem Celé Česko čte dětem.

Letošní turné zpěvačky Zaz přináší jednu novinku. Její vystoupení provází dobročinný projekt Zazimut, který chce „rozvíjet a podpořit akce vedoucí ke společnosti s větším respektem ke každé živé bytosti“. Jednou z organizací, které se k Zazimutu za Česko připojily, je i Lata.

„V Latě se zaměřujeme na pomoc mladým lidem ve věku třináct až šestadvacet let, kteří si určitě náš respekt zaslouží a ne vždy se jim ho dostává. Těm, kdo nenachází dostatečnou oporu v rodině, ve škole či mezi vrstevníky nabízíme program vrstevnické podpory ‚Ve dvou se to lépe táhne‘. Několik měsíců se pravidelně klient schází s naším vyškoleným dobrovolníkem, který je jen o něco málo starší, tráví spolu volný čas a nenásilnou formou mohou začít řešit klientovy problémy,“ vysvětluje myšlenku inovativního a osvědčeného programu ředitelka Laty Markéta Ježková. Lata nabízí pomoc také celým rodinám formou rodinných skupinových konferencí.

S činností Laty se mohli seznámit i návštěvníci obou koncertů v pražském Fóru Karlín tuto neděli a pondělí. „Máme velkou radost, že jsme mohli vystoupit přímo na pódiu a představit tak publiku naše aktivity. Zaz je nejen fenomenální zpěvačka, ale i velmi příjemný člověk a je skvělé, že se zajímá o problémy naší společnosti. Na rozvoj Zazimutu a podporu spolupracujících organizací by měla jít i část výtěžku z prodeje triček a dalších propagačních předmětů Zaz,“ dodává Markéta Ježková.

Tagy: