ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8610 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zpěvačka Lenka Nová startuje Vila Tour

0 jsk 28.4.2023

Propojení špičkové architektury a hudby na místech, jejichž uměleckou kvalitu prověřil čas, a která jsou zajímavá nejen stavebně, ale také lidsky. Místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních zpěvačky Lenky Nové. To vše fanouškům nabízí její plánované Vila Tour.

Letošní koncertní šnůra odstartuje v pražské Winternitzově vile v pondělí 8. května za doprovodu Petra Maláska, kytaristy Josefa Štěpánka a jazzového kontrabasisty Rasťa Uhríka. Návštěvníci se zároveň mohou těšit na zajímavosti o historii vily z úst potomka původních majitelů Davida Cysáře a následně individuální prohlídky vily.

Další zastávky budou 3. června v Beskydech v horské chatě od architekta Jurkoviče na Novém Libušíně, 14. srpna ve Vile Tugendhat v Brně, 16. srpna ve Volmanově vile Čelákovicích a 22. listopadu v Semlerově rezidenci od Adolfa Loose v Plzni.

„Nápad na toto turné se zrodil v zimě 2021 v hlubokém lockdownu, kdy jsem velmi intenzivně chtěla zažít něco krásného. A mé myšlenky mě zavedly k propojení krásných, architektonicky zajímavých objektů a mé hudby, plné emocí a příběhů. A právě příběhy jsou linkou, která nás spojuje. Každý z těchto objektů má za sebou velmi zajímavou, často pohnutou historii a nejrůznější lidské osudy stejně, jak je to v mých písních. Jsou to takové komorní specialitky, kterých odehraju každý rok jen několik a vzhledem k velikosti objektů je i omezena divácká kapacita,“ říká k turné Lenka Nová, která Vila Tour letos absolvuje podruhé.

„Na koncertech mě vždy doprovází špičkoví muzikanti. Diváci si kromě hudby poslechnou vše podstatné o historii místa, budou si ho moci v klidu prohlédnout a se sklenku dobrého vína pak nechat doznít celý večer v zahradě rezidence. Jsou to takové čtyřhodinové lázně uprostřed pracovního týdne“ dodává Nová.

Tagy: