ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20252 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žofie Dares představuje album předělávek

0 jsk 17.2.2023

Zpěvačka Žofie Dařbujánová je známá především jako frontmanka formace Mydy. Svou lásku ke zpěvu však šíří také v rámci svého sólového projektu Žofie Dares.

Poeticky, v den svatého Valentýna, přišla s albem Dare To Love obsahující covery jejích oblíbených love songů, které nazpívala převážně v jazzové podobě. Za aranžemi písní stojí Jiří Vidasov a Daniel Wunsch. Novinku je možné již nyní najít na všech streamovacích platformách.

Deska nabízí devět převzatých skladeb, v nichž Žofie ukazuje svou pěveckou sílu v jazzové a soulové poloze, která ji je velmi blízká, ale domáckým Mydy vzdálená. „Covery mi tentokrát přišly tak nějak samy na mysl. Vždycky se sólem čekám na nějaký impuls. Poslouchala jsem oblíbenou desku od Jamieho Culluma a vzpomněla jsem si, že jsem vlastně vždycky chtěla přezpívat jeho píseň I Think, I love. A tak jsem si řekla, proč rovnou neudělat celou desku,“ komentuje Žofie Dares.

Album vzniklo především z touhy a potřeby si zazpívat a objevují se na něm méně známé a starší hity. Kromě již zmíněného Jamieho Culluma dále písně Natalie Cole, Etty James, Nancy Wilson, Carmen McRae, June Christy, Dusty Springfield a skupiny Divinyls.