ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11579 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Změna v seriálu Ulice

0 jsk 13.1.2023

V seriálu Ulice se toto úterý poprvé objevil nový představitel malého Kustíka, mladšího syna Karly a Máry. Až dosud se v této roli objevoval Vilémek Schön. Nyní Kustíka ztvárňují dvojčata Rafael a Samuel Martinicovi. Jaký je důvod přeobsazení a jak často k tomu v seriálu dochází?

Seriál Ulice se vysílá již více než sedmnáct let. Za tu dobu si v něm zahrála i spousta dětí. Některé z nich v něm vyrostly, jiné byly časem přeobsazeny nebo se v seriálu již neobjevují. Mezi uliční stálice patří například Matyáš Valenta, jenž je s rolí Františka Hrubého spjat již přes sedmnáct let. Jeho sestru Annu-Marii Valentovou vídají diváci seriálu jako Emu Toužimskou od roku 2007. Roli Gábinina syna Šimona Urbana ztvárňuje již přes deset let Jakub Krause.

U některých postav ale došlo během let, co se Ulice vysílá, k přeobsazení dětských herců. To se stalo například u postavy Alexe Nykla, jehož zpočátku hrál malý Vašík Motyčka. Nyní se v této roli objevuje v seriálu Filip Hornyak. Také coby Chrise van Ruytera teď diváci vídají nového představitele. Původně byl do role syna Františka a Skyler obsazen malý Tomášek Kozdera, nyní Chrise hraje Michael Lorenc.

V případě Mirinky Hejlové, dcery Jardy a Lenky, došlo k přeobsazení dokonce několikrát. Nejprve ji ztvárňovala dvojčata Anežka a Michaela Vavrochovy, poté Anička Spáčilová, od roku ji hraje Adélka Krauseová, sestra Jakuba, seriálového Šimona.

Proč je v Ulici přeobsazování dětských postav tak časté? Vysvětlení je jednoduché. Ulice je dlouhodobý projekt. Nyní se vysílá již jeho osmnáctá sezona. Za tu dobu se v ní narodilo už hodně miminek. Příběhy některých z nich a jejich rodičů se tvůrci rozhodli vyprávět i s vědomím náročnějšího natáčení, protože na place se vše podřizuje právě těmto nejmladším posilám uličního hereckého týmu. Zatímco u krátkodobých projektů natáčejí malé děti jen pár dnů během kratšího časového úseku, u dlouhodobých seriálů, jako je právě Ulice, není natáčení omezeno na dobu určitou. A právě to přináší při práci s dětmi ty největší komplikace.