ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zlínský filmový festival nabídne rozmanitou škálu soutěžních i nesoutěžních filmů

0 Richard Winter 19.3.2015

Rozmanitou škálu soutěžních i nesoutěžních filmů nabídne letošní zlínský filmový festival pro děti a mládež, který se bude konat od 29. května do 4. června. Přihlášeno je více než 2600 soutěžních i nesoutěžních snímků, zhruba stejný počet jako loni. Zvýšil se ale počet přihlášených krátkých animovaných filmů pro děti i dokumentárních filmů věnujících se dětské problematice.

Do soutěže animovaných filmů se přihlásilo 500 filmů, studentských filmů je 1040. Kromě nich museli pracovníci programového oddělení zhlédnout další filmy na různých festivalech nebo archivní snímky. Sekce Dny německé kinematografie, na kterou je letošní ročník zaměřen, se sestavovala už na podzim.

Mezi přihlášenými filmy se objevují i snímky z takových zemí, jako jsou Srí Lanka, Nepál, Kambodža, Portoriko, Kongo či Nigérie. Výběr filmů bude dokončen za necelý měsíc.

“Konečné rozhodování není pro dramaturgy filmového programu vždy jednoduché. Avšak již teď je jasné, že letošní přehlídka bude obsahovat rozmanitou škálu soutěžních i nesoutěžních filmů pro rozmanité publikum,” uvedla programová ředitelka festivalu Markéta Pášmová.

V loňském 54. ročníku diváci viděli 365 filmů z 55 zemí, festival navštívilo 107.000 lidí.