ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4947 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zlin Design Week v květnu

0 jsk 13.4.2023

Festival Zlin Design Week vnese v týdnu od 3. do 10. května čerstvý vítr do oblasti designu. Inspirativní program devátého ročníku na různých místech města Zlín návštěvníky seznámí s principy univerzálního designu.

Myšlenku designu pro všechny, která se prolíná celým festivalovým týdnem, přiblíží podrobněji stejnojmenná výstava s příklady konkrétních řešení a jejich dopadu na každodenní život.

Neotřelé perspektivy nejen v oblasti designu přinese odborná konference, kde promluví mimo jiné průmyslový designér a jediný norský kandidát na astronauta Nima Shahinian. Mladé talenty festival podporuje v mezinárodní soutěži a související výstavě Best in Design určené pro designéry do třiceti let. Tvorbu finalistů a vítězů napříč uplynulými ročníky soutěže navíc uceleně prezentuje Fashion show.

Na návštěvníky Zlin Design Weeku čekají výstavy a venkovní instalace, workshopy, design market i party a kulturní program, z něhož si vyberou tvůrci, veřejnost i školy. Všem zájemcům festival poskytuje prostor pro setkávání a poznávání toho, jak design ovlivňuje naše životy.