ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zlatý glóbus za nejlepší film má drama 1917

0 jsk 7.1.2020

Válečný velkofilm 1917 získal na slavnostním předávání cen Zlatý glóbus hlavní cenu jako nejlepší dramatický. Snímek Tenkrát v Hollywoodu režiséra Quentina Tarantina ocenili jako nejlepší v kategorii komediální nebo muzikálový film. Obě díla tak posílila své šance na Oscary.

Ceny 77. ročníku Zlatých glóbů se předávaly v hotelu Beverly Hilton v kalifornském městě Beverly Hills. Filmové a televizní ocenění ve více než dvaceti kategoriích každoročně uděluje Hollywoodská asociace zahraničních novinářů (HFPA).

Joaquin Phoenix si upevnil postavení favorita na Oscara, když získal cenu za snímek Joker jako nejlepší herec v dramatickém filmu. Renée Zellwegerová si rovněž vylepšila šance na Oscara, protože dostala Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka v dramatickém (životopisném) filmu Judy. Ztvárnila hereckou legendu Judy Garlandovou v jejích pozdějších letech.

Jihokorejská černá komedie Parazit, o propasti mezi bohatými a chudými, podle očekávání získala Zlatý glóbus v kategorii nejlepší cizojazyčný film.