ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5141 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zlatou Prahu zahájí Štefan Margita

0 jsk 18.9.2018

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha odstartuje koncertem operního pěvce Štefana Margity a jeho hostů. Na pódiu se objeví mimo jiné Hana Zagorová, Miroslav Žbirka, ale i Libor Bouček. Zahajovací večer se koná ve středu 19. září na Nové scéně Národního divadla. Živě jej bude vysílat ČT art od 20:20 hodin.

„Zlatá Praha od samého počátku pomáhá k šíření českých kvalit do zahraničí. Je mi tedy nesmírnou ctí, že mohu, společně s mou ženou, přáteli a kolegy, odstartovat již 55. ročník festivalu,“ říká k zahajovacímu večeru Štefan Margita.

Kromě Hany Zagorové a Miro Žbirky nebudou chybět Martin Chodúr či sopranistky Kateřina Kněžíková a Simona Šaturová. Každý z hostů se během slavnostního večera představí sólově a poté zazpívá duet s tenoristou světového renomé a zároveň hlavní hvězdou tohoto koncertu – Štefanem Margitou. Všechny účinkující, které diváci uvidí v sále Národního divadla i na obrazovkách kulturního programu ČT art, doprovodí Epoque Orchestra s dirigentem Janem Kučerou. Večerem provede moderátor Libor Bouček.