ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4958 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zlaté maliny získaly filmy Po zániku Země a Mládeži nepřístupno

0 Richard Winter 3.3.2014

Sci-fi Po zániku Země a povídková komedie Mládeži nepřístupno získaly v Los Angeles anticeny Zlatá malina za nejhorší filmové počiny roku. Ty se tradičně udělují v předvečer rozdělování filmových Oscarů. Adam Sandler, který je tradičním sběračem Zlatých malin, letos neproměnil žádnou ze sedmi nominací, které mu vysloužila komedie Machři 2.

Snímek Po zániku Země, ve které hraje Will Smith (na snímku) se svým dospívajícím synem Jadenem, získala hned tři zlaté maliny: Jaden Smith za nejhoršího herce v hlavní roli, Will Smith za nejhoršího herce ve vedlejší roli a oba za nejhorší kombinaci na plátně. Snímek Mládeži nepřístupno z dílny Relativity Media, který tvoří 16 komediálních příběhů s takovými hvězdami, jako je Halle Berryová, Kate Winsletová či Hugh Jackman, získal cenu za nejhorší film, nejhorší scénář pro všech 19 spoluscénáristů a nejhorší režii pro všech 13 režisérů.

Cenu pro nejhorší herečku letos získal muž – a další častý laureát Zlaté maliny – herec-režisér Tyler Perry za hlavní ženskou roli v komedii A Madea Christmas. Celebritka Kim Kardashianová dostala cenu za nejhorší herečku ve vedlejší roli za drama Tyler Perry’s Temptation.

Další velký propadák loňské sezóny, Osamělý jezdec s Johnnym Deppem a Armiem Hammerem natočený studiem Disney, dostal cenu coby nejhorší remake/kopie/pokračování. Film diváky naprosto nezaujal a studio si za něj připsalo ztrátu 190 milionů dolarů.

Zlaté maliny vznikly v roce 1980 jako protiváha nablýskané pompě Oscarů a letos se rozdělovaly už po čtyřiatřicáté. Jejich držitele vybírá zhruba 800 členů Nadace cen Zlaté maliny. Ti hlasují o osmi z devíti kategorií. Devátou, nejhorší spojení na plátně, hlasováním vybrali uživatelé serveru věnovaného kritice filmů RottenTomatoes.com.

Držitelé cen si pro ně jen zřídka přijdou osobně. Toto pravidlo porušila například Sandra Bullocková, která si v roce 2010 přišla pro malinu za nejhorší herečku a nejhorší pár na plátně za film Slečna zamilovaná. Následující večer převzala Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli za film Zrození šampiona.