ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16470 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zlaté glóby rekordně ovládl La La Land

0 jsk 10.1.2017

Udělování cen Hollywoodské asociace zahraničních novinářů (HFPA) Zlaté glóby ovládl v noci z neděle na pondělí americký hudební film La La Land. Snímek o talentovaném pianistovi a nadějné herečce proměnil na vítězství všech sedm nominací, které měl v 74. ročníku prestižní ankety. Zlomil tak dosavadní rekord, o který se dělily filmy Přelet nad kukaččím hnízdem (1975) a Půlnoční expres (1978), které získaly v jednom ročníku Zlatých glóbů po šesti cenách.

Film režiséra a scenáristy Damiena Chazella ocenili v kategoriích Nejlepší film – komedie nebo muzikál, Nejlepší mužský herecký výkon v komedii nebo muzikálu (Ryan Gosling), Nejlepší ženský herecký výkon v komedii nebo muzikálu (Emma Stone), Nejlepší filmová režie, Nejlepší filmový scénář, nejlepší původní hudba (Justin Hurwitz) a nejlepší původní píseň (City Of Stars).

Jako nejlepší filmové drama vyhlásili Moonlight a ceny za herecké výkony putovaly do rukou Isabelle Huppert (Elle) a Caseyho Afflecka (Manchester by the Sea). Za vedlejší úkoly ocenili Violu Davis (Fences) a Aarona Taylora-Johnsona (Noční zvířata). Nejlepším cizojazyčným filmem je francouzské drama Elle a v kategorii animovaných filmů zvítězil Zootropolis.