ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5109 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žižkovská noc vyhlíží umělce z Ukrajiny, Keni i Německa

0 jsk 17.5.2024

Městský festival Žižkovská noc pokračuje v přípravách desátého ročníku a program rozšiřuje o stovku účinkujících. Hudební vystoupení, divadelní inscenace i umělecké performance budou k vidění v sálech nejen na Žižkově.

K britské dvojici Giant Swan se přidává ukrajinská raperka Alyona Alyona, jedna z nejvýraznějších osobností žánru postsovětského rapu, kterou proslavily virální sarkastické bangery. Na svém letošním albu Galas nenuceně snoubí kulturní vlivy, vtahující rytmy i ostrou flow a potvrzuje svou pozici na evropské scéně.

Na o poznání krutější strunu zahraje dvojice Martin Khanja (aka Lord Spike Heart) a Sam Karugu – členové projektu Duma z ugandského kolektivu Nyege Nyege zaměřující se na progresivní africkou elektronickou scénu. Festival potvrzuje i loňský příslib v podobě fastcorových ikon Yacøpsæ.

Odložený desátý ročník Žižkovské noci proběhne 28. až 30. října v desítkách prostor nejen na pražském Žižkově. Festivalový tým však průběžně přináší další akce pod hlavičkou podcastu Vysílač anebo aktivit PozorUmění.