ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14997 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žižkovská noc rozšířila program

0 jsk 2.9.2021

Městský festival Žižkovská noc pokračuje v přípravách desátého ročníku a program tradiční akce rozšiřuje o stovku účinkujících. Hudební vystoupení, divadelní inscenace i umělecké performance budou k vidění v sálech nejen na Žižkově.

K britské dvojici Giant Swan se v programu přidává ukrajinská rapperka Alyona Alyona (na snímku), jedna z nejvýraznějších osobností žánru postsovětského rapu, kterou proslavily virální sarkastické bangery. Na krutější strunu zahraje dvojice Martin Khanja (aka Lord Spike Heart) a Sam Karugu, členové projektu Duma z ugandského kolektivu Nyege Nyege zaměřující se na progresivní africkou elektronickou scénu. Festival potvrzuje i loňský příslib v podobě fastcorových ikon Yacøpsæ.

Poslední ročníky odpoutaly Žižkovskou noc od kořenů v punkové scéně, tvrdé kytary ale zůstávají důležitou součástí festivalu. V programu najdeme jak technický metal navrátivších se Mindwork, tak emocionální písně postpunkových Plusminusnula i polské uskupení The Pau. Se svým debutem se představí Frankie & The Deadbeats, už dříve byli potvrzeni jejich souputníci Povodí Ohře.

Mezi hlavní body programu bude patřit i vystoupení zpěvačky a producentky Katarzie, která na festivalu představí své album Celibát. Elektronickou scénu zastoupí kolektiv Future Jiskří i pražská producentka Ursula Sereghy. Festival nabídne i druhé vystoupení AI hudebnice NIVVA nebo slovenské Tittingur. Celkem festival představí zhruba dvě stě vystoupení všech žánrů.

Odložený desátý ročník Žižkovské noci proběhne 28. až 30. října 2021 v desítkách prostor nejen na pražském Žižkově.