ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žižkovská noc podesáté. Bude v říjnu

0 jsk 16.6.2021

Městský festival Žižkovská noc dvakrát zhatila pandemie, jeho pořadatelé se ale v mezičase zaměřili na proměnu aktivit, které nyní pod hlavičkou ŽN365 obsáhnou nejen jednu pražskou čtvrť, ale také celý rok. Akce přivítá mimo jiné kapely Khoiba a Teepee (na snímku). Proběhne ve dnech 28.–30. října 2021.

I letos festival spolupracuje s okruhem kurátorů, od Earth Music či Punctum Tapes po agilní promotérky Mood Booking; a na cenu Vinyla nominovaný promotérský kolektiv Jednota stojí za pozváním divokého norského vokalisty Struleho Dagslanda. Expresivního umělce, který jedinečným způsobem ohýbá nejeden žánr, doprovodí v první den festivalu pěvecký sbor Lada. S novými, mimořádně silnými deskami přijedou na festival i kapely February a Sinks, na aktuální postpunkové noty zahrají i další čerstvá jméno v lineupu: němečtí Bleib Modern a italská kapela M!R!M.

Přijedou Giant Swan, bristolské duo, které se za krátkou dobu vyšvihlo z undergroundu na soupisky výběrových festivalů jako Donaufest, Unsound anebo Melt. Ze jmen, která byla potvrzena na původní termín festivalu, uveďme punkrockové klasiky Konflikt, takřka nehrající emocorové srdcerváče Esazlesa, ale i silný rapový trojlístek Edúv syn, Fvck_kvlt a Playstation Princess.