ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15801 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Životní příběh Hany Zagorové ožije v memoárové audioknize

0 jsk 18.1.2024

Již v pátek 2. února vyjde audiokniha memoárů Hana Zagorová… Dřív než to zapomenu. Přináší poutavý životní příběh jedné z nejznámějších a nejúspěšnějších našich zpěvaček. Hana Zagorová, která zemřela v srpnu 2022, se v knize otevřeně a odvážně podělila o své vzpomínky na cestu za štěstím a úspěchem, na lásku i životní strasti a radosti.

Kniha vznikala na přelomu milénia (vydalo nakladatelství Ikar) ve spolupráci zpěvačky s renomovanou publicistkou Míšou Zindelovou.

Audioknihu nyní citlivě načetla celoživotní přítelkyně Hany Zagorové herečka Vlasta Peterková, která dokázala vystihnout emoce a atmosféru zpěvaččina vyprávění. „S Haničkou jsme se potkaly už v roce 1964 na škole jako studentky herectví na Janáčkově akademii múzických umění a spolubydlící na koleji. Hanka byla velmi věrný člověk, který si držel své přátele. Byla taková vrba, vždy vyslechla, s nadhledem hezky a dobře poradila. Nikdy si na nic nestěžovala. Byla velmi pozitivní, krásně se smála,“ zavzpomínala Vlasta Peterková.

„Pro mě Hanka neodešla. Stále jsem v kontaktu s jejími nejbližšími, a tím si to vlastně prodlužujeme. Když se vidíme, mluvíme jenom o ní. Jsem pyšná, že byla moje kamarádka, a při načítání audioknihy jako bychom byly opět spolu a vyprávěly si,“ dodala.