ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16238 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ženský román spojuje Bridget Jonesovou a Amélii z Montmartru

0 Petr Hašek 23.10.2012

Zítra začnu nový život je nová kniha francouzského spisovatele Gillese Legardiniera, která vychází u ostravského nakladatelství Domino. Podle vydavatelů se jedná o ženský román, v němž jako by se spojila Bridget Jonesová a Amélie z Montmartru.

Vtipná kniha zavede čtenáře do života třicetileté Francouzky Julie hledajícího muže svých snů. Jenže nic nejde jednoduše, jak by si přála. A tak šedý život bankovní úřednice zpestřují eskapády, do kterých se sama vhání. Jednoho dne se přistěhuje nový soused, rozhodně zajímavý objekt k pozorování, ale i konání za účelem upoutat jeho pozornost.

“Tuto knihu jsem začal psát z jakési vnitřní potřeby popsat všechny ty myšlenky, pochyby, pocity a otázky, které člověka zaplaví ve chvíli, kdy se zamiluje. Když někoho potká a snaží se ho poznat. Všichni si klademe stejné otázky – muži i ženy. Někdy trochu riskujeme, někdy svůj protějšek trochu špehujeme. A v některých chvílích jdeme tak trochu do extrému. Pro mě je tato kniha jakýsi kondenzát všeho toho, co jsem viděl u přátel – u žen i mužů. Kondenzát toho nejhoršího, nejlepšího, nejsměšnějšího i nejdojemnějšího. Všeho toho, co jsem si představoval. Představoval, protože v knize nejsou žádné vtipy, které bych někomu “ukradl”. V Juliině příběhu naleznete vše, co je pro mě v životě důležité. A možná i pro vás,” uvedl autor.

rwi