ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30304 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřela zpěvačka Donna Summer

0 Redakce 18.5.2012

Ve věku 63 let zemřela ve čtvrtek 17. května v Key Westu na Floridě americká popová zpěvačka, reprezentantka diskotékové vlny Donna Summer. Podle serveru TMZ, který zprávu přinesl jako první, podlehla po dlouhém boji rakovině prsu. Podle společnosti Universal Music pracovala momentálně na nahrávání nového alba.

Dnes ráno jsme ztratili Donnu Summer, ženu mnoha ctností, z nichž největší byla víra,“ napsala ve speciálním prohlášení její rodina.

Donna Summer, která se narodila v Bostonu jako LaDonna Adrian Gaines, se proslavila v 70. letech hity, jež určovaly tón tehdejší módní vlně disko hudby a vynesly jí přezdívku „Královna disko“. Její spolupráce s producentem Giorgiem Moroderem spoluutvářela podobu žánru a měla značný vliv na syntezátorový pop a taneční hudbu. Známé byly především skladby Last Dance, Hot Stuff a Bad Girls.

V 80. letech přešla na pop rock a nahrála jeden ze svých největších hitů She Works Hard For The Money. Během kariéry získala pět Grammy. V roce 1980 si vzala za muže zpěváka Bruce Sudana, se kterým má dvě děti.

JŠp