ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8997 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřela Amy Winehouse!

0 Redakce 23.7.2011

Britská zpěvačka Amy Winehouse byla v sobotu odpoledne nalezena mrtvá v Londýně. Informovala o tom televizní stanice Sky News. Její tělo bylo identifikováno v bytě na náměstí v Camdemu, kam policie i ambulance dorazily kolem šestnácté hodiny.

Amy Winehouse bylo 27 let a příčiny její náhlé smrti zatím nejsou známy. Spekuluje se nicméně o předávkování.

Vokalistka měla dlouhodobé problémy se závislostí na drogách a alkoholu. Letos v květnu, kdy se před začátkem svého plánovaného evropského turné léčila na klinice Priory v Londýně, ji na odchodu lékaři sdělili, že buď celkově přestane s drogami a alkoholem, nebo ji čeká smrt.

Následující evropské  turné dopadlo neslavně a bylo zrušeno po prvním koncertu v Srbsku, při kterém byla zpěvačka vypískána. Její mluvčí posléze řekl, že všichni kolem ní udělají maximum pro to, aby se dokázala vrátit do normálního života. To se, bohužel, nepodařilo.

Amy Winehouse se narodila 14. října 1983 v Londýně. Hudební kariéru začala již jako teenager, když založila skupinu Sweet’n’Sour. Ve třinácti letech hrála výtečně na kytaru, v šestnácti zvládala zazpívat i těžké skladby z jazzové a soulové klasiky. Její kamarád, soulový zpěvák Tyler James, později zaslal demosnímek s jejím zpěvem vydavatelství Island Records a Amy s ním na to konto podepsala nahrávací smlouvu.

Debutové album Frank vydala v říjnu 2003 a většina písniček na něm byla inspirovaná jazzem. V následujícím roce už byla nominovaná na Brit Awards a dostala pozvání vystoupit na festivalu Glastonbury. Celosvětový věhlas jí ovšem přineslo druhé album Back To Black z roku 2006. Po jeho vydání se stala jednou z nejrespektovanějších zpěvaček současné hudební scény, ovšem při koncertech i v jejím osobním životě se začaly naplno projevovat důsledky závislosti na alkoholu a drogách.

Smutným vyústěním je předčasná smrt.

JŠp