ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11569 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel zpěvák Jani Lane

0 Redakce 15.8.2011

Ve věku 47 let zemřel ve čtvrtek 11. srpna bývalý zpěvák americké rockové skupiny Warrant Jani Lane. Muzikanta, jehož občanské jméno bylo John Kennedy Oswald, našli mrtvého v pokoji hotelu Comfort Inn v Woodland Hills v Kalifornii. Příčina smrti zatím není známá.

Jani Lane působil v glamrockové  skupině Warrant v letech 1986 až 2004, poté pak ještě krátce v roce 2008. Na postu zpěváka jej nejdříve nahradil Jaime St. James, v současnosti je jejím vokalistou Robert Mason.

Lane s kapelou nahrál šest alb, přičemž komerčně nejúspěšnější byla první dvě – Dirty Rotten Filthy Stinking Rich (1989) a Cherry Pie (1990).  V těch letech formace prožívala období největší popularity.

V roce 2002 vydal Lane první a zároveň svou poslední sólovou desku Back Down To One. O šest let později se jako člen superskupiny Saints Of The Underground prezentoval albem Love The Sin, Hate The Sinner.

Lane byl proslulý svými problémy s alkoholem a drogami, kvůli kterým si poseděl i ve vězení. V posledních letech byl dvakrát zatčen za jízdu pod vlivem omamných látek.

JŠp