ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7475 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel Pavel Bobek, bylo mu 76 let

3 Lucia Daňková 20.11.2013

Rokenrolový  zpěvák a  velký gentlenam,   nejen country scény, Pavel Bobek  dnes zemřel .  Ve věku 76 let  odešel po již mnohokrát vyhraném a urputném boji s těžkou chorobou.

Pavel Bobek vystudoval architekturu stejně jako jeho velký kamarád  Jan Kaplický.   Už v 60.tých letech  ho zlákal spíš hudební  svět.  V letech 1963 až 1965 byl zpěvákem skupiny Olympic a od roku 1966 vystupoval s Country Beatem Jiřího Brabce. O rok později se stal stálým členem divadla Semafor, kde působil 23 let. První singl mu vyšel v roce 1964, premiérové album s názvem Veď mě dál, cesto má o 15 let později.

Mezi největší hity Pavla Bobka patřily písně Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát, Lásko, mně ubývá sil, Můj rodný dům, Veď mě dál, cesto má či Pojď stoupat jak dým. Přestože před osmi lety strávil dva týdny v umělém spánku a po vážné nemoci téměř přišel o hlas, částečně se vrátil na pódia a loni v květnu vydal nové album s názvem Kruhy. V roce 1980 mu byla udělena Zlatá porta za zásluhy o rozvoj country.  Letos v březnu vstoupil do Dvorany slávy hudebních cen Anděl. Na ceremoniálu také zazpíval.

 

Tagy: