ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18107 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel Nick Ashford, tvůrce hitů pro Motown

0 Redakce 24.8.2011

Nick Ashton, který společně  se svou manželkou Valerií Simpson napsal zejména v šedesátých a sedmdesátých letech mnohé hity pro umělce vydávající u společnosti Motown, zemřel v pondělí v nemocnici v New Yorku. Bylo mu 78 let a příčinou jeho úmrtí byla rakovina hrdla, kterou trpěl již několik let.

Ashford a Simpsonová  byli jednou z nejpopulárnější dvojící píšící a produkující písničky pro Motown. Specializovali se především na romantické duety a psali pro takové hvězdy, jakými byli Marvin Gaye, Diana Ross nebo The Supremes. Jsou například autory hitů Your Precious Love, You’re All I Need to Get By nebo Reach Out and Touch Somebody’s Hand.

Ashford potkal Simpsonovou začátkem šedesátých let minulého století v baptistickém kostele v newyorském Harlemu, kde hrála na klavír a zpívala ve sboru. K němu se posléze připojil a vedle lásky mezi nimi vznikla také silná umělecká spolupráce. Společně začali skládat písně a průlom se jim podařil v roce 1966 hitem Let’s Go Get Stoned, který nazpíval Ray Charles. Vzali se až v roce 1974 a napsali ještě celou sérii úspěšných skladeb, a to i pro umělce mimo Motown.

JŠp